Marketing rekomendacji na świecie

Talking guys

Marketing rekomendacji

Marketing rekomendacji -  co warto wiedzieć? Pierwsza na świecie Agencja marketingu rekomendacji Tremor/Vocalpoint została  założona w USA w 2001 roku. Zajmuje się obsługą marki Procter & Gamble oraz innych marek niekonkurencyjnych.

Marketing rekomendacji w Europie

W Skandynawii działa firma Buzzador. Od 2005 roku prowadzi kampanie głównie w Szwecji,
ale również na rynku duńskim, fińskim i norweskim.
W tym samym czasie powstała w Amsterdamie agencja Buzzer zajmująca się marketingiem rekomendacji w Belgii i Holandii.

Word of mouth dzieje się wszędzie. Rozprzestrzenia się w Twoim kraju i innych państwach – mówi założyciel amerykańskiej agencji BzzAgent-  Dave Balter. Dlatego od dawna  BzzAgent prowadzi swoje kampanie marketingowe nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

W 2009 roku firmy Buzzador, BzzAgent Inc. oraz działająca na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii TRND AG ogłosiły pierwszy w branży Word of Mouth alians. Jego celem było dostarczenie międzykontynentalnych i międzykulturowych usług WOM dla globalnych marek. Dzięki porozumieniu powstała możliwość przeprowadzenia międzynarodowych  kampanii, z niespotykanym dotąd zasięgiem 9 milionów konsumentów w 10 różnych krajach.

Jednak to nie wymienione wcześniej firmy, a założona w 2004 roku agencja Streetcom jest pierwszą instytucją zajmującą się marketingiem rekomendacji Polsce i w Europie. Wieloletnie doświadczenie oraz stale rosnące zapotrzebowanie tego typu usługi pozwoliły w latach 2010-2012 rozszerzyć działalność na rynek litewski, czeski i węgierski. Obecnie w społeczności Streetcom jest zarejestrowanych ponad 230 tys. Konsumentów, którzy chętnie testują produkty i poznają nowości rynkowe.

Ten krótki przegląd pokazuje, że marketing rekomendacji występuje na całym świecie. Z każdym kolejnym rokiem wzrastają budżety na marketing rekomendacji a marketerzy coraz bardziej doceniają skuteczność  tego rodzaju promocji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii agencje marketingu rekomendacji, marketing, marketing rekomendacji i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>